Lokalita

Už Vás přestal bavit ruch velkoměsta, chcete se usadit a založit rodinu, nebo se chystáte prožít zbytek svého života v poklidu venkova? Pokud hledáte nový domov, který Vám tyto podmínky splní, pojďte se seznámit s lokalitou a samotným projektem Rodinné domy Padochov.


Dopravní dostupnost

Padochov je vesnice Jihomoravského kraje, okres Brno-venkov, patřící k 2 km vzdálenému městu Oslavany. Svým obyvatelům nabízí poklidné soužití se základními službami v okolí.

Do Brna Vás dělí pouhých 25 km, které jsou snadno zvládnutelné autem za 20 minut. Na dálnici D1 je to pouze 12 km, odkud za Rosicemi volíte směr Praha či Brno.

Stejně tak se rychle dostanete do centra Jihomoravské metropole integrovanou dopravou JMK. Výhodou jsou tři autobusové zastávky, které jsou v docházkové vzdálenosti domů. Cesta do centra trvá okolo 35 minut.

Vybavenost, sport a kulturní vyžití

Městský úřad, poštu, zdravotní středisko i obchod s potravinami či kavárnu k příjemnému posezení najdete v nedalekých Oslavanech. Toto městečko má i bohatou historii, kterou dokládá kostel sv. Mikuláše a renesanční zámek, v jehož areálu můžete navštívit místní pivovar. Přilehlá zámecká zahrada pak byla v roce 2018 modernizována na sportovně rekreační park s koupacím biotopem, venkovním fitness a tenisovými kurty.

V případě, že si rádi zahrajete kolektivní a míčové hry, je možné navštívit sportoviště místní organizace TJ Sokol, kde je fotbalové a nohejbalové hřiště, sokolovna s hospůdkou a dvě dětská hřiště, která jistě ocení rodiny s dětmi. A pokud máte rádi adrenalin a chcete, aby Vaše ratolesti zažili opravdové dobrodružství? I taková zábava je v Padochově možná, a to přímo v zábavním parku s příběhem Permonium. Za návštěvu pak jistě stojí i Muzeum hornictví a energetiky a Hasičské muzeum.

Okolní krajina

Členitá krajina a čerstvý vzduch v této lokalitě vybízejí k aktivitě, ať už na kole nebo pěšky. Na výlet se můžete vydat například do blízkých Ivančic po cestách lemovaných starými lipami nebo vystoupat v rámci procházky na rozhlednu Vladimíra Menšíka, ze které je krásný výhled do okolí. V blízkosti leží také přírodní památka Rybičková skála, která je významným nalezištěm rybích fosilií.

Mít všechno po ruce

Autem, pěšky nebo na kole, ať už budete potřebovat vyřídit cokoliv, daleko to mít nebudete.


68 m Mateřská škola
2,7 km Základní škola
240 m Zastávka autobusu
78 m Potraviny
4,8 km Hypermarket
750 m Pivovar
300 m Hospůdka
3,0 km Restaurace
3,1 km Zámek Oslavany a Biotop
1,4 km Zábavní park – Permonium